
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 5.375 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.8 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.14534 | $1.45340 |
| 50 | $0.13142 | $6.57100 |
| 100 | $0.11883 | $11.88300 |
| 500 | $0.10344 | $51.72000 |
| 1000 | $0.09490 | $94.90000 |
| 3000 | $0.08649 | $259.47000 |
| 5000 | $0.07883 | $394.15000 |
